Как трябва да се провежда интервю за работа с кандидати под 22 години
Дачи (LeeAnn) ни предлага един малко нестандартен подход при провеждане на интервюто за работа, особено ако кандидатът е младеж под 22 години. Макар и написан в хумористичен и малко саркастичен стил, постът на Дачи си заслужава вниманието, още повече, че завършва с полезни съвети към младите хора, които все още нямат изградена трудова култура. А идеята да интервюираш майката вместо самия кандидат може би не е съвсем лишена от смисъл.
Ще се радвам да видя и вашите коментари. Дали наистина младите хора са толкова несериозни и си мислят, че работата е просто поредния купон?
Ако харесвате статиите в този блог и се интересувате от тематиката, за да си гарантирате, че няма да изпуснете публикация, абонирайте се за съдържанието на блога чрез RSS feed или по имейл.
Вижте и тези публикации:
- Ключови думи: интервю за работа, кандидат, пародия, родител
- Категории: Връзки, Интервю за работа, Смешки
- Comments(6)
September 24th, 2008 at 09:51
И девойки, Майк, и девойки…
/
/… да не те обвинят в дискриминация по полов признак – само по възраст стига
September 24th, 2008 at 10:16
Разбира се, че и девойки
като казвам “младежи” имам предвид млади хора, но, разбира се, все ще се намерят и такива, които да ме обвинят в полова дискриминация – интернет голям
September 24th, 2008 at 16:32
Признавам, че се смях на поста (въпреки, че повече си е за плач), но и ми стана малко криво… Бях оставила коментара си за след седмица, когато ще съм 22+
Шегата настрана, но има нещо, което не е наред в повечето (подчертавам повечето) момичета и момчета под 22г. Преди време ми се наложи да се готвя за интервю, а една колежка (и тя МИО, пак подчертавам, което трябва да се води престижна специалност) се обърна супер изненадана и невярваща:
“Че кво му има да се подготвяш, а?”
September 26th, 2008 at 06:46
Може би има някакъв резон, при все че категорията е малко по-особена ( поради технически причини спадам към нея) ….
Но от друга страна, възрастовото деление не е най-успешния модел за адаптиране към човека отсреща.
А долкото има липса на трудови навици ( изключвам закъсненията за работа и т.н. от тази група), те се придобиват само с времето. И пак не е много сигурно.
September 26th, 2008 at 12:59
Ей, хора, не го вземайте чак толкова насериозно!
March 27th, 2009 at 12:21
[...] енергични, открити, трудолюбиви хора – … които още живеят с родителите си и биха се съгласили на джобните пари, които им [...]